Zájezd s odborným zemědělským programem na Madeiru.

Zájezd s odborným zemědělským programem na Madeiru.(20.8.-27.8.2021)

Navštívíme jedinečný ostrov Madeira, známý příjemným klimatem, jedinečnou krajinou, pohostinností a výbornou gastronomií. Ubytování je v kvalitním a příjemném **** hotelu včetně polopenze a vybraných obědů. Během odborného programu se seznámíte se specifikami zemědělské produkce na ostrově.

Termín:  20.08.2021.–  27.08.2021

Doba pobytu na místě: 7 nocí

Kód zájezdu: PT 200821

 

 

Program zájezdu:

 

20.08.2021  Odlet z Prahy do Funchalu. Po příletu transfer do hotelu Golden Residence (****), večeře na hotelu, relaxace.

 

21.8. Po snídani odjezd lanovkou na Monte, kde bude následovat prohlídka zahrad Monte Palace Tropical Gardens, které byly založeny už v 18. století a patří k nejkrásnějším zahradám na ostrově. Pro zájemce bude možné sjet zpět do města na dřevěných saních (vstup není v ceně), odpoledne relaxace na hotelu. Prohlídka typických dlaždic, které byly vyrobené od 16. až do 20. století. Večeře v typické madeirské restauraci s místními folklórními tanečníky.

 

22.8. Volný den k relaxaci nebo samostatným procházkám. Fakultativně možnost čtyřhodinové prohlídky ostrova ve vozidlech s pohonem 4x4 kdy budete mít možnost projet po nezpevněných silnicích do vzdálenějších vesnic a i až do výšky 1 200 m.n.m. Večer večeře v hotelu.

 

23.8. Prohlídka zemědělské firmy GESBA, která je hlavním producentem banánů na ostrově. Uvidíte celý proces, pěstování certifikaci, balení i expedici. Dále návštěva pěstitelské stanice tropického ovoce – Centro de Fruticulture das Quebradas. Po obědě v místní restauraci navštívíme organické pěstitelské centrum – Faja dos Padres a banánovou plantáž v Ponta del Sol. Po cestě zpátky návštěva vinice Barbeitos Wine Company, spojená s degustací vína. Večeře v hotelu.

 

24.8. Po snídaní cesta po pobřežní silnici do rybářské vesnice Cámara de Lobos, prohlídka nejvyššího mysu v Evropě a druhého nejvyššího na Světě – Cabo Giráo ve výšce 580 metrů nad mořem. Dále průjezd scénickou cestou, ze které je možné za jasného počasí vidět severní i jižní pobřeží ostrova. Poblíž Porto Moniz cesta vede podél levád, které jsou známé historické zavlažovací kanály. Po obědě v Porto Moniz cesta po horské silnici ve výšce až 1 400 m.n.m. zpět do hotelu ve Funchalu. Večeře v hotelové restauraci.

 

25.8. Po snídani odjezd na severní část ostrova, návštěva firmy Engenhos do Norte, která pěstuje a zpracovává cukrovou třtinu a dodnes používá originální stroje. Seznámení se s výrobou medu a rumu, ochutnávka těchto produktů. Pak zastávka v zemědělské škole, oběd v místní restauraci. Odpoledne návštěva Quinta Pedagógica dos Prazeres, prohlídka zahrady endemických rostlin, minizoo a čajovny, ochutnávka čajů z místních plodin. Pak návrat do hotelu a večeře.

 

26.8. Po snídani odjezd do Camacha, které je centrem místního folklóru a známé zejména různými výrobky z proutí. Pak pokračování ke třetímu nejvyššímu vrcholu na ostrově Pico de Areeiro – 1 810 m.n.m. Po příjezdu do Ribeiro Frio, známým bujnou vegetací s endemickými druhy návštěva farmy na pstruhy. Pro zájemce možnost krátké procházky podél levád. Přejezd přes Santanu, známou svými trojúhelníkovými domečky a pitoreskními zahradami, které naleznete na mnoha pohlednicích z ostrova. Po cestě do Porto da Cruz se otevře krásný výhled na údolí s impozantním skalním útvarem Peňha d´Áquia. Přes Machio návrat do Funchalu.

 

27.8. Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy. Přílet do Prahy

 

 

Cena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji: 48 800

 

Cena zahrnuje: leteckou přepravu v turistické třídě po trase Praha – Funchal – přímý let se společností Smartwings včetně 1 odbaveného zavazadla,  ubytování na 7 nocí ve **** hotelu Golden Residence  včetně snídaní, 7 večeří (nápoje se doplácejí na místě), 4 obědy včetně vybraných nealkoholických nápojů (alkoholické nápoje se platí na místě), transfery v zájmu zájezdu privátním minibusem nebo autobusem – dle velikosti skupiny, služby Česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu, testování vína dle itineráře, vstupy na atrakce a oborné programy, uvedené v itineráři.

 

 Cena nezahrnuje:  nápoje k večeřím – doplácí se na místě dle výběru klientů, pro zájemce poplatek za sjezd do města na dřevěných saních, pojištění léčebných výloh, které zajistíme s cestovní pojišťovnou ERV. Tato pojišťovna je jednou z mála, která kryje i výlohy na léčení či storno díky nemoci COVI 19. Vzhledem k tomu, že se ceny pojistky ještě mohou měnit, nabídneme klientům aktuální ceny po ukončení nezávazné registrace – 1.6.2021.

 

Webové stránky jednotlivých hotelu: https://www.goldenresidencehotel.com.pt/hotel/

 

Možnost fakultativních akcí a příplatků (ceny na osobu):

  • Čtyřhodinová prohlídka ostrova ve vozidlech 4x4: 1 380 Kč, minimální počet účastníků: 6

 

Podmínky pro vstup na Madeiru: pro vstup do země je zapotřebí cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do země.

 

Zdravotní regulace v souvislosti s onemocněním COVID 19: aktuální pravidla pro vstup do země budou upřesněny v červnu 2021

 

Minimální počet účastníků zájezdu: 16

 

Předběžná registrace na zájezd probíhá do 1.6.2021, pak budou rozeslány přihlášky.

 

Můžete se zaregistrovat zde: www.profitrips.cz/madeira      

 

Fotografie laskavě poskytla Turistická cenrála Madeira. Pictures are received from Tourism Madeira

 

 

Předběžná nezávazná registrace na zájezd probíhá do 1.6.2021, pak budou rozeslány přihlášky. Můžete se zaregistrovat odesláním následujícího formuláře:

Zájezd s odborným zemědělským programem na Madeiru.

Kód zájezdu: PT 200821
Datum odjezdu: 20.8.2021
Datum příjezdu: 27.8.2021
Jméno a příjmení:
Datum narození:
Rodné číslo:
Číslo pasu:
Datum do kterého je pas platný:
Kontaktní telefon:
Adresa
Ulice, č.p.:
Město:
PSČ:
E-mail:
Objednávám fakultativní akce
Poznámka:
Při fakturaci na firmu
název firmy a IČO:
Přidat další účastníky
Jméno a příjmení:
Datum narození:
Rodné číslo:
Číslo pasu:
Datum do kterého je pas platný:

Jméno a příjmení:
Datum narození:
Rodné číslo:
Číslo pasu:
Datum do kterého je pas platný:

Jméno a příjmení:
Datum narození:
Rodné číslo:
Číslo pasu:
Datum do kterého je pas platný:

Opište znaky z obrázku: