Cesta pro zemědělce do Kostariky 2021, organizovaná pro Asociaci soukromého zemědělství ČR

Tento zájezd je určen pro zemědělce a milovníky tropické fauny a flóry. Navštívíme Kostariku, která patří mezi nejkrásnější a nejrozmanitější země tropického pásma. Kromě bohatého odborného programu, zaměřeného na tropické zemědělství, budete mít možnost poznat i nejkrásnější místa této zajímavé země a na konci zájezdu relaxovat v resortu Punta Leona na břehu Pacifiku. Kromě krásné krajiny, příjemných lidí, pozorování lenochodů, papoušků, opic a dalších zástupců tropické fauny budete mít možnost se seznámit se zemědělskou politikou v zemi, která patří v ochraně přírody k nejpokrokovějším na Světě. V ceně zájezdu je plná penze a tak si budete moci vychutnat kostarickou kuchyni, která je připravována z čerstvých lokálních surovin.

Program zájezdu

25.11.2021

Odlet z Prahy do hlavního města Kostariky San Jose, po příletu transfer do hotelu v hlavním městě San Jose, odpočinek po cestě.

 

26.11.

Po snídani odjezd přes pralesní národní park Braulio Carillo, ve kterém žije přes 500 druhů ptáků a více než 150 druhů savců včetně opic a tapírů, do Sarapiqui. Tam navštívíme rodinnou farmu–Finca Ecoorganica. Provádět nás bude majitel farmy, který na farmě pěstuje  palmová srdíčka, tapioku, kakao, cukrovou třtinu, pepř a různé druhy bylin, které se využívají ve farmaceutickém průmyslu. Oběd budeme mít na farmě a ochutnáme typické produkty. Odpoledne ubytování v hotelu La Quinta  v Sarapiqui . Po večeři budete mít možnost využít fakultativní akci - procházku nočním pralesem (cca 2 hodiny) s místním průvodcem, pozorování nočních živočichů.

 

27.11.

Ráno projížďka lodí po řece Sarapiquí, obklopené tropickou džunglí. Pozorování ptáků, krokodýlů, iguán, opic a dalších živočichů. Po obědě bude naše prohlídka pokračovat prohlídkou farmy na organické pěstování ananasů. Kostarika je největším vývozcem ananasů na světě. Zde se podrobně seznámíme s celým procesem pěstování ananasů. Ubytování na stejném místě, v podvečer možnost relaxace v hotelovém bazénu, večeře v hotelu.

 

28.11.

Ráno navštívíme banánovou plantáž, kde se seznámíme s druhy a způsobem pěstování banánů a dozvíte se i některé zajímavé recepty na přípravu tohoto tropického ovoce. Následuje návštěva polí s pepřem, medicínskými rostlinami, skořicí a dalšími plodinami. Zde si vysvětlíme způsob obchodování v emisními povolenkami, který je jedním ze zdrojů příjmů této oblasti. Oběd bude připraven podle tradičních kostarických receptů. Pak odjedeme směrem k sopce Arenal Volcano, která patří k nejhezčím místům v Americe. Po ubytování v hotelu v oblasti Arenal Volcano se přesuneme k horkým pramenům Ecotermales Hot Springs, kde strávíme podvečer relaxací v termálních bazénech s různými teplotami. Tam bude i večeře. Ubytování v hotelu Los Lagos, který je kousek od vstupu do NP Arenal Volcano a v jeho areálu se nachází horké prameny, zahrada motýlů a stezky vedoucí pralesem.

 

29.11.

Ráno odjedeme do parku Sky Adventures Park, kde se nacházejí mosty v korunách stromů, ze kterých můžete obdivovat faunu a flóru tropického pralesa. Odpoledne relaxace v hotelovém komplexu nebo fakultativně možnost vyzkoušet „Ziplines“ lanové dráhy v pralese, které se skládají ze 7 drah ve výšce až 200 m a v délce 750 m. Nocleh na stejném místě.

 

30.11.

Ráno odjezd a návštěva kávové plantáže Cope Atenas, kde se seznámíme jak s pěstováním vyhlášené kostarické kávy tak i následnými úpravami a výrobním procesem. Po obědě, se přesuneme k Pacifiku, kde se ubytujeme v hotelu Punta Leona, který leží v pralese a má i vlastní mořské pláže. Odpoledne volno k relaxaci v hotelu. Večeře v hotelu.

 

1.12.

Relaxace na pláži nebo možnost fakultativního výletu výlet do NP Carara (cca 3 hodiny, odjezd ráno), procházka deštným pralesem se zkušeným průvodcem, kde můžete na vlastní oči spatřit velké červené papoušky Scarlet Macaw, kteří jsou nejznámějšími obyvateli tohoto národního parku. Nebo relaxace na hotelové pláži.

 

2.12

Dopoledne relaxace na hotelu a hotelové pláži, po obědě přejezd na letiště do San Jose a odlet do Prahy.

 

3.12

Přílet do Prahy

 

Termín a cena:

 

Datum odletu 
Kód zájezdu 
Cena
25.11.2021 PT251121 72 480  Kč

 

Minimální počet účastníků: 20 klientů

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 11 930 Kč

Příplatek za procházku nočním pralesem s místním průvodcem: 800 Kč

Příplatek za projížďku po lanové dráze zipline: 1 960 Kč 

Příplatek za výlet do NP Carara: 900 Kč

Příplatek za pojištění storna zájezdu při stornu ze zdravotních důvodů u cestující osoby u ERV: 1 812 Kč

Příplatek za pojištění storna zájezdu při stornu z vážných důvodů u cestující osoby i blízké rodiny

 ERV +: 3 624 Kč

Příplatek za letenku ve třídě nebo Premium Economy: na vyžádání

Příplatek za letenku ve třídě nebo Business: na vyžádání

 

 

Cena zahrnuje:

 • leteckou přepravu po trase Praha – San Jose, San Jose – Praha s jedním přestupem na každé cestě. Letenka v turistické třídě.
 • ubytování na 7 nocí ve dvoulůžkových pokojích, odpovídajících *** kategorii, pokoje jsou vybavené klimatizací
 • všechny vstupy na atrakce, NP a odborný program, vyjmenovaný v programu zájezdu
 • dopravu po trase privátním autobusem s místním řidičem
 • služby místního průvodce po dobu pobytu v Kostarice
 • služby průvodce CK Profi Trips po celou dobu zájezdu
 • stravu, 7 snídaní, 7 obědů a 7 večeří. V ceně snídaní je káva nebo čaj, v ceně obědů i večeří je vždy jeden „Přírodní drink“, klienti na místě doplácejí jakékoli další nápoje
 • pojištění léčebných výloh od ERV, produkt „Sbaleno za poznáním bez spoluúčasti“
 • zákonné pojištění insolvence CK

Cena nezahrnuje:

 • vše co není vyjmenováno v odstavci „Cena zahrnuje“
 • odletová taxa, kterou jsou povinni všichni turisté platit při odletu z Kostariky v aktuální výši. Dnes tato taxa činí USD 29 na osobu.

Itinerář letů se společností Lufthansa (s přestupem ve Frankfurtu):

LH 1393 Y 25NOV PRGFRA HS1  1035   1145
LH  518 Y 25NOV FRASJO HS1  1330   1900
LH  519 Y 02DEC SJOFRA HS1  2050  #1500
LH 1400 Y 03DEC FRAPRG HS1  1700   1800

 

Zarezervované hotely:

Doplňující informace a odpovědi na případné dotazy rádi poskytneme na tel.: 605 256 658

nebo e- mailu: info@profitrips.cz.

Registrovat na tento zájezd se můžete na ASZ nejpozději do 30.6.2021.