Cestovní kancelář Profi Trips s.r.o.
 

Cesta pro zemědělce do Kostariky 2019

Tento zájezd je určen pro zemědělce a milovníky tropické fauny a flóry. Navštívíme Kostariku, která patří mezi nejkrásnější a nejrozmanitější země tropického pásma. Kromě bohatého odborného programu, zaměřeného na tropické zemědělství, budete mít možnost poznat i nejkrásnější místa této zajímavé země od Karibiku po Pacifik.

Program zájezdu

11.11.2019

Odlet z Prahy do hlavního města Kostariky San Jose, po příletu transfer do hotelu v hlavním městě San Jose, večeře a odpočinek po cestě.

 

12.11.

Po snídani odjezd přes pralesní národní park Braulio Carillo, ve kterém žije přes 500 druhů ptáků a více než 150 druhů savců včetně opic a tapírů, do Sarapiqui. Tam navštívíme farmu na pěstování palmových srdíček – Doňa Maria heart of Palm Plantation. Provádět nás bude majitelka farmy a vysvětlí nám způsob pěstování a využití tohoto produktu. Na farmě se dále pěstuje tapioka, kakao, cukrová třtina a různé druhy bylin, které se využívají ve farmaceutickém průmyslu. Oběd budeme mít na farmě a ochutnáme typické produkty farmy.

Odpoledne ubytování v hotelu v Sarapiqui . Po večeři budete mít možnost využít  fakultativní akci -  procházku  nočním pralesem s místním průvodcem, pozorování nočních živočichů.

 

13.11.

Ráno projížďka lodí po řece Sarapiquí, obklopené tropickou džunglí. Pozorování ptáků, krokodýlů, iguán, opic a dalších živočichů. Po obědě bude naše prohlídka pokračovat prohlídkou farmy na organické pěstování ananasů. Kostarika je největším vývozcem ananasů na světě. Zde se podrobně seznámíme s celým procesem pěstování ananasů. Ubytování na stejném místě, v podvečer možnost relaxace v hotelovém bazénu, večeře v hotelu.

 

14.11.

Ráno navštívíme banánovou plantáž, kde se seznámíme s druhy a způsobem pěstování banánů a dozvíte se i některé zajímavé recepty na přípravu tohoto tropického ovoce. Zúčastníme se i sázení stromů a pak odjedeme směrem k sopce Arenal Volcano, která patří k nejhezčím místům v Americe. Po cestě návštěva polí s pepřem, medicínskými rostlinami, skořicí a dalšími plodinami. Oběd bude připraven i z námi natrhaných plodin podle tradičních kostarických receptů. Po ubytování v hotelu v oblasti Arenal Volcano se přesuneme k horkým pramenům Ecotermales Hot Springs, kde strávíme podvečer relaxací v termálních bazénech s různými teplotami. Tam bude i večeře. Ubytování v hotelu Los Lagos, který je kousek od vstupu do NP Arenal Volcano a v jeho areálu se nachází horké prameny, zahrada motýlů a stezky vedoucí pralesem.

 

15.11.

Ráno odjedeme do parku Sky Adventures Park, kde se nacházejí mosty v korunách stromů, ze kterých můžete obdivovat faunu a flóru tropického pralesa. Odpoledne relaxace v hotelovém komplexu nebo fakultativně možnost vyzkoušet „Ziplines“ lanové dráhy v pralese, které se skládají ze 7 drah ve výšce až 200 m a v délce 750 m. Večeře ve restauraci ve vesnici La Fortuna. Nocleh na stejném místě.

 

 16.11.

Ráno odjezd a návštěva kávové plantáže Cope Atenas, kde se seznámíme jak s pěstováním vyhlášené kostarické kávy tak i následnými úpravami a výrobním procesem. Po obědě, který bude na plantáži, se přesuneme k Pacifiku, kde se ubytujeme v hotelu Punta Leona, který leží v pralese a má i vlastní mořské pláže. Odpoledne volno k relaxaci v hotelu. Večeře v hotelu.

 

17.11.

Ráno výlet do NP Carara, procházka deštným pralesem se zkušeným průvodcem. Naším cílem bude na vlastní oči spatřit velké červené papoušky Scarlet Macaw, kteří jsou nejznámějšími obyvately tohoto národního parku. Odpoledne relaxace na hotelové pláži.

 

18.11.

Dopoledne relaxace na hotelu a hotelové pláži, po obědě přejezd  na letiště do San Jose a odlet do Prahy.

 

19.11.

Přílet do Prahy

Termín a cena:

 

Datum odletu 
Kód zájezdu 
Cena
11.11.2019 PT111119 69 980  Kč

 

 Minimální počet účastníků: 16 klientů

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 11 930 Kč

Příplatek za procházku nočním pralesem s místním průvodcem: 800 Kč

Příplatek za projížďku po lanové dráze zipline: 1 960 Kč

Příplatek za pojištění storna zájezdu při stornu ze zdravotních důvodů u ERV: 1 750 Kč

Pojištění storna zájezdu z vážných důvodů: ERV +: 3 499 Kč

 

Cena zahrnuje:

 • leteckou přepravu po trase Praha – San Jose, San Jose – Praha s jedním přestupem na každé cestě. Letenka v turistické třídě.
 • ubytování na 7 nocí ve dvoulůžkových pokojích, odpovídajících *** kategorii, pokoje jsou vybavené klimatizací
 • všechny vstupy na atrakce, NP a odborný program, vyjmenovaný v programu zájezdu
 • dopravu po trase privátním autobusem s místním řidičem
 • služby místního průvodce po dobu pobytu v Kostarice
 • služby průvodce CK Profi Trips po celou dobu zájezdu
 • stravu, 7 snídaní, 7 obědů a 8 večeří. V ceně snídaní je káva nebo čaj, v ceně obědů i večeří je vždy jeden „Přírodní drink“, klienti na místě doplácejí jakékoli další nápoje
 • pojištění léčebných výloh od ERV, produkt „Sbaleno za poznáním bez spoluúčasti“
 • zákonné pojištění insolvence CK

Cena nezahrnuje:

 • vše co není vyjmenováno v odstavci „Cena zahrnuje“
 • odletová taxa, kterou jsou povinni všichni turisté platit při odletu z Kostariky v aktuální výši. Dnes tato taxa činí USD 29 na osobu.

Doplňující informace a odpovědi na případné dotazy rádi poskytneme na tel.: 605 256 658

nebo e- mailu: info@profitrips.cz.

 

V případě zájmu o tuto cestu prosím vyplňte formulář níže, zašleme Vám přihlášku. Pokud bude cesta fakturována na firmu, napište prosím do poznámky jméno firmy a IČO.

Kostarika pro zemědělce 2019

Kód zájezdu: PT111119
Datum odjezdu: 11.11.2019
Datum příjezdu: 19.11.2019
Jméno a příjmení:
Datum narození:
Rodné číslo:
Číslo pasu:
Datum do kterého je pas platný:
Kontaktní telefon:
Adresa
Ulice, č.p.:
Město:
PSČ:
E-mail:
Objednávám fakultativní akce
Poznámka:
Přidat další účastníky
Jméno a příjmení:
Datum narození:
Rodné číslo:
Číslo pasu:
Datum do kterého je pas platný:

Jméno a příjmení:
Datum narození:
Rodné číslo:
Číslo pasu:
Datum do kterého je pas platný:

Jméno a příjmení:
Datum narození:
Rodné číslo:
Číslo pasu:
Datum do kterého je pas platný:

Opište znaky z obrázku: