Zájezd do USA pro letecké fanoušky 2019

Zájezd do USA pro letecké fanoušky

Tento zájezd navštěvuje několik velmi zajímavých míst pro fanoušky letadel na různých místech USA. Továrnu Boeing v Seattle, Pima Air Museum v Arizoně a Udvar Hazy Center ve Washingtonu D.C. a spoustu dalších zajímavých míst. Kromě toho je připraven velmi zajímavý odborný program v Arizoně v okolí Tucsonu a Phoenixu. Nechybí ani zastávka a pozorování letadel v Las Vegas.

Itinerář zájezdu

17.4.2019 Odlet z Prahy do Seattle, po příletu setkání s průvodcem CK Profi Trips a transfer do hotelu, odpočinek po náročné cestě, nocleh v hotelu poblíž letiště v Seattle.

 

18.4. Dopoledne odjezd do Everett, prohlídka výrobního závodu Boeing (http://www.boeing.com/company/about-bca/everett-production-facility.page) a seznámení se s výrobou komerčních dopravních letadel typů Boeing 747, Boeing 767, Boeing 777 a Boeing 787. Výrobní hala je zároveň objemem největší stavbou na světě.  Odpoledne prohlídka města Seattle a návštěva Museum of Flight (http://www.museumofflight.org/)  poblíž letiště v Seattle, kde je jedním z nejzajímavějších exponátů i první vyrobený Boeing 747. Nocleh  v hotelu poblíž letiště v Seattle.

 

19.4. Po snídani transfer na letiště v Seattle a přelet do města Phoenix v Arizoně. Po příletu přejezd krajinou lemovanou kaktusy Saguaro na jih do Tucsonu, kde bude i ubytování.

 

20.4. Po snídani prohlídka letiště Tucson International Airport (https://www.flytucson.com/), které leží 8 mil jižně od města a je kombinací civilního a vojenského leteckého provozu. Letiště bylo otevřeno v roce 1919 a první komerční lety provozovaly od roku 1928 Standard Airlines (později American Airliners), letecká pošta začala v roce 1930. V době Druhé Světové války zde byla zřízena pilotní škola- USA West Coast Training Center. V roce 1951 hrálo letiště významnou roli při rozhodnutí Howarda Hughese postavit v Tucsonu Hughes Missile Plant (dnes známou jako Raytheon). V roce 1957 měl Tucson již 21 plánovaných odletů denně (AA, TWA, Frontier).  V rámci letiště se nachází Tucson National Guard Base, který je domovem 162 bojové letky a vzdělávacího a tréninkového centra (AETC). Po obědě návštěva jednoho z nejznámějších leteckých muzeí v USA – Pima Air and Space Museum (http://www.pimaair.org/), které bylo otevřené v roce 1976  a dnes je třetím největším leteckým muzeem na světě. Nachází se zde kolekce více než 300 letadel a cca 125 000 artefaktů. Každoročně ho navštíví přes 170 000 návštěvníků. Mezi nejzajímavější exponáty patří Air Force One, který používali prezidenti Kennedy a Nixon, Blackbird  a několik pavilonů s restaurovanými bombardéry z období 2. Světové války. Dále bude následovat prohlídka Davis- Monthan Air Force Base – Aircraft Boneyard (http://www.airplaneboneyards.com/davis-monthan-afb-amarg-airplane-boneyard.htm) , která je největším hřbitovem i skladištěm letadel na světě. Celoroční vlhkost kolem 10 %, nadmořská výška 728 m.n.m a stabilní teplota jsou ideální pro odstavení všech typů letadel, zejména vojenské techniky. Boneyard dnes svojí rozlohou představuje cca jednu třetinu města Tucson. Po večeři nocleh na stejném místě.

 

21.4. Po snídani prohlídka Titan Missile Museum (titanmissilemuseum.org), které bývalo jedním z nejutajovanějších míst v USA a fungovalo od roku 1963 do roku 1987. Následuje přejezd a prohlídka Ryan Airfield (https://www.flytucson.com/ryan/), lokálního letiště na kterém je registrováno přes více než 300 letadel. Po obědě odjezd do Pinal Airpark (http://pinalcountyaz.gov/Pages/Home.aspx) v Marana, kde se opravují skladují i likvidují velká civilní komerční letadla. Po konci prohlídky odjezd směr Las Vegas, nocleh v hotelu po cestě

 

22.4. Příjezd do Las Vegas, po příjezdu ubytování v hotelu na Stripu, řádění v kasínech a ind. prohlídka Stripu.

 

23.4. Volný den v Las Vegas,a pro zájemce pozorování letadel na McCarran Airport (https://www.mccarran.com/). Fakultativně možnost leteckéh výletu do NP Grand Canyon. Nocleh v Las Vegas.

 

24.4. Transfer na letiště v Las Vegas a přelet do Washingtonu D.C. na letiště IAD. Po příletu transfer do hotelu poblíž letiště.

 

25.4. Dopoledne návštěva Udvar – Hazy Center (https://airandspace.si.edu/udvar-hazy-center) při Air and Space Museum poblíž letiště Dulles. Mezi nejzajímavější exponáty patří Concorde Air France, darovaný Francií po konci komerčních letů tohoto letadla, raketoplán Discovery, který vykonal nejvíc vesmírných misí ze všech raketoplánů a bombardér Enola Gay, kerý svrhnul atomovou pumu na Hirošimu. Z vyhlídkové věže lze pozorovat přílety a odlety na letiště Dulles. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

26.4.Přílet do Prahy.

Termín a cena:

Datum odletu 
Kód zájezdu 
Cena
17.4.2019 PT170419 85 600 Kč

Cena zahrnuje:

  • Ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelech kat. *** včetně snídaně
  • Letenky v turistické třídě vč. tax dle itineráře trasy
  • Dopravy po trase buď vany nebo autobusem dle počtu kientů
  • Služby česky mluvícího průvodce po dobu pobytu v USA
  • Vstupy na všechny atrakce vyjmenované v programu
  • Poplatky za odborný program
  • Pojištění proti insolvenci CK Profi Trips
  • Pojištění léčebných výloh od ERV, produkt „ Sbaleno za poznáním bez spoluúčasti“

Cena nezahrnuje:

  • Stravu kromě snídaní
  • Poplatek za zavazadlo při přeletu po USA – cca USD 25 na odbavené zavazadlo

Minimální počet klientů pro realizaci zájezdu je 20

Zájemci kteří se na zájezd přihlásí nejpozději do 23.11.2018 dostanou jako dárek navíc let na leteckém simulátoru DC 9 v Liberci. Termín dle dohody kdykoli mezi 28.4 až 15.9.2019.

Podrobnosti o simulátoru na adrese : http://www.realsim.cz/. Jední se o instruktáž 15 minut a hodinu čistého času na simulátoru.

V případě Vašeho zájmu o tuto cestu vyplňte prosím kontaktní formulář a zašleme Vám přihlášku. V textu uveďte i případné dotazy.

Text zprávy:
Jméno:
E-mail:
Telefon:
Opište znaky z obrázku.: